tel.: 577 221 511 mobil: 731 495 738 | Otevřeno: Po-Pá: 7.30-17.30 hod,  So: 9.00-12.00 hod. | lekarna@salviazlin.cz | Třída T. Bati 3119, 760 01 Zlín

Epitézy

epitézy AmoenaEpitézy jsou zdravotnické prostředky po operaci prsu, které slouží jako náhrada prsu nebo jeho části, které byly operativně odstraněny. Zákaznice si může vybrat epitézu odpovídající velikosti a tvaru, typu postavy, způsobu provedené operace, ale i životnímu stylu. Cílem je nejen obnovit správné držení těla, ale navrátit ženám pocit ženskosti, pozitivní přístup k vlastnímu tělu, obnovit sebevědomí, jistotu a sebedůvěru.

Na trhu jsou epitézy v mnoha tvarech, typech i velikostech, proto není snadné se v nich zorientovat a správně vybrat pro konkrétní zákaznici. S výběrem Vám pomohou odborně vyškolené kolegyně, které mají dlouholeté zkušenosti. V naší lékárně se Vám budou věnovat paní Čáňová, paní Hutáková nebo paní Beníčková.

Nejčastěji přichází zákaznice brzy po operaci, kdy obdrží poukaz na pooperační epitézu. Jedná se o jemnou prodyšou bavlněnou vložku, která je určená pro krátké období po operaci, kdy je pokožka velmi citlivá. Jelikož nerovnoměrně zatěžuje páteř, je vhodná pouze na krátké období do zahojení operovaného místa, ustoupení otoku a zklidnění pokožky.

Následně lékař předepíše epitézu silikonovou, která je anatomicky tvarovaná a její nošení zabraňuje problémům způsobeným nerovnoměrně zatíženou páteří. Opět existuje mnoho typů a provedení, např.jednosložkové, dvojsložkové, odlehčené, samolepivé atd.

Na epitézu má nárok každá pacientka jednou za dva roky. Poukazy zpravidla vystavuje ošetřující lékař tj. onkolog nebo chirurg.

epitézySoučasně nabízíme i velký výběr zdravotního prádla, které je funkční, pohodlné i atraktivní. Opět lze vybírat podle účelu použití. Důležité vlastnosti takového prádla jsou: pohodlná rozšířená ramínka, možnost nastavení délky (snížení rizika vzniku lymfatického otoku paže), střih zohledňuje tvar epitézy, boční výztuha, použití kvalitních materiálů atd.

V neposlední řadě také nabízíme zdravotní plavky, které jsou z kvalitních materiálů s vysokým obsahem elastanu. Jsou opatřeny kapsami pro vložení epitézy. Při výběru opět zohledňujeme předpokládaný způsob používání. Pokud zákaznice ráda a často plave, existují také plavky odolnější proti působení chlorované vody.

Veškeré konzultace a výběr epitézy nebo prádla probíhají maximálně diskrétně. V lékárně máme pro tento účel zřízenu samostatnou místnost v suterénu, kde si může zákaznice v klidu a soukromí výše uvedené pomůcky vybrat a vyzkoušet.

Tímto bychom rádi oslovily naše stávající i nové zákaznice, obzvl᚝ mimozlínské, aby se před svou návštěvou telefonicky ohlásily, aby měly jistotu, že bude přítomna kompetentní osoba pro poradenství. Děkujeme za pochopení.

epitézy epitézy epitézy epitézy epitézy paruky