tel.: 577 221 511 mobil: 731 495 738 | Otevřeno: Po-Pá: 7.30-18.00 hod,  So: 8.00-12.00 hod. | lekarna@salviazlin.cz | Třída T. Bati 3119, 760 01 Zlín

Homeopatie

BoironHomeopatie je léčebná metoda založená na principu podobnosti, která je mezi toxickým a terapeutickým účinkem látek. Některé látky podané v měřitelných dávkách, vyvolají u zdravého jedince soubor příznaků, který jsou schopny léčit u nemocného jedince, jsou-li mu podávány ve velice nízkých koncentracích (tzv. infinitezimálních ředěních). Homeopatie je rovněž charakteristická individualizací léčby. Slovo "homeopatie" je odvozeno z řečtiny: "homoios" = podobný a "pathos" = nemoc, bolest. Tato léčebná metoda podporuje organizmus při onemocnění stimulací tělu vlastních obranných sil při uzdravování.

Homeopatické léky se vyrábějí z látek rostlinného, živočišného nebo nerostného původu. Základní látka je podrobena několika ředěním a následným dynamizacím, jejichž počet je na homeopatickém léku uveden. V naší lékárně pracujeme nejčastěji s přípravky firmy Boiron, které mají tzv.centezimální ředění označované písmeny "CH". Výběr ředění podléhá následujícímu pravidlu: čím větší je podobost mezi příznaky pacienta a příznaky, které vyvolává samotná látka, tím vyšší ředění musí být použito a naopak.

homeopatikaHomeopatické přípravky jsou na trhu v různých lékových formách: granule, globule, tablety, dražé, kapky, sirup... Obvykle se rozpouštějí v ústech v určitém časovém odstupu od jídla (doporučeno je čtvrt hodiny před jídlem nebo půl hodiny po jídle). Často se užívají kombinace více homeopatik nebo lze brát současně i klasické léky. V obou případech doporučujeme časový odstup alespoň 15 minut.

Na trhu jsou homeopatické přípravky polykomponentní tzv. speciality, které obsahují více složek a jsou určeny pro léčbu konkrétních potíží a dále přípravky monokomponentní, které obsahují jednu složku. Stejný monokomponentní lék může být použit při léčbě velmi rozdílných onemocnění a jeho indikace může být velice široká. Z tohoto důvodu nemají homeopatické léky příbalový leták ani indikaci uvedenou na etiketě. S výběrem Vám pomůže lékař nebo lékárník.

homeopatikaV naší lékárně nabízíme individuální homeopatické poradenství. Provádí je lékárníce tj.magistry farmacie, které absolvovaly mimo jiné i semináře I. a II.cyklu Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH a Homeopatické Lékařské Asociace, řadu specializačních seminářů a dalších přednášek. Své znalosti si i nadále prohlubují.

Důležité je, že jsou rozdílné kompetence v léčbě homeopatiky mezi lékárníkem a lékařem. Lékárník Vám pomůže s léčbou zejm. akutních potíží: tj.bolesti v krku, chřipkové stavy, rýma, kašel, akutní alergie na pyl nebo na sluneční záření, zažívací potíže, problémy nastávajících maminek, růst zoubků u dětí a další. V momentě, kdy přichází pacient s potížemi chronického charakteru, celkovým onemocněním nebo psychosomatickým charakterem potíží, pak doporučujeme návštěvu lékaře homeopata, který má mnohem hlubší znalosti a více prostoru pacienta komplexně vyšetřit a poradit i v léčbě dlouhodobých potíží.